З нею доволі часто стикаються «новенькі» водії: іноді через нетерпимість з боку інших «професіоналів», а іноді і через свою неуважність, порушуючи правила або невчасно реагуючи на ситуацію на дорозі.
Пʼять основних порад, що робити з агресором, щоб самому не потрапити в халепу:
1. Зберігайте спокій: Будьте спокійні і не втягуйтесь у конфлікт. Не відповідайте на агресію агресією, і не робіть нічого, що може погіршити ситуацію.
2. Не заводьте суперечки: Навіть якщо ви впевнені, що маєте рацію, уникайте в суперечок на дорозі. Переконання в тому, що ви праві, не варто ризику вашої безпеки. Якщо ж ви дійсно зробили помилку, краще вибачитись і признати свою неправоту.
3. Будьте уважні: Паркуйте свій автомобіль правильно, не заважаючи руху інших авто, не блокуйте рух іншим способом на дорозі, не зневажайте безпеку руху, майте звичку завчасно планувати маршрут, яким будете рухатись, або виставляти навігатор.
4. Використовуйте глузд: Якщо бачите, що людина перейшла здорову міру агресії і подальший конфлікт може загрожувати вашому життю або здоровʼю, намагайтесь віддалитись від такого агресора, сядьте в своє авто та заблокуйте двері.
5. Використовуйте засоби звʼязку: Сидячи у авто, увімкніть камеру телефона та зафіксуйте події на відео. За необхідності викличте поліцію, повідомивши усю інформацію, дані автомобіля агресора, опишіть ситуацію. Ні в якому разі не намагайтесь самостійно заспокоїти афективного водія.
Запам’ятайте, що ваша безпека – найважливіший пріоритет.