«Пішохід завжди прав, але не завжди здоров»
Всі знають цю приказку, натякаючи на те, що винуватцем ДТП з постраждалими пішоходами є водій. Дійсно, в більшості випадків вина буде лягати на особу, яка керує автомобілем. Але і пішоходам треба памʼятати про відповідальність за свої вчинки, що часто провокують ті самі ДТП.
Нагадаємо основні правила, що стосуються пішоходів – продовження в каруселі.
- Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку. По краю проїзної частини вони можуть пересуватись тільки в один ряд за неможливості рухатись узбіччям назустріч руху ТЗ і не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
- Пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч, керуватись сигналами регулювальника або світлофора.
- За відсутності переходу/перехрестя, якщо дорога має не більше трьох смуг руху в обох напрямків, дозволяється переходити її під прямим кутом до краю проїзної частини в місцях, де дорогу добре видно в обидва боки, і лише після того, як пішохід упевниться у відсутності небезпеки.
- Неможна затримуватись, зупинятись на проїзній частині, раптово виходити або вибігати на неї, переходити дорогу поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг в обох напрямках.
Корисна порада від досвідчених водіїв:
В період ожеледиці варто утриматись від переходу дороги, якщо пішохід не впевнений, чи встигне подолати проїзну частину: у аварійній ситуації авто може не встигнути загальмувати; пішохід, поквапившись, може впасти і травмуватись на проїзній частині та ін.