Завжди ПРАВ, але не завжди ЗДОРОВ

Завжди ПРАВ, але не завжди ЗДОРОВ

«Пішохід завжди прав, але не завжди здоров»

Всі знають цю приказку, натякаючи на те, що винуватцем ДТП з постраждалими пішоходами є водій. Дійсно, в більшості випадків вина буде лягати на особу, яка керує автомобілем. Але і пішоходам треба памʼятати про відповідальність за свої вчинки, що часто провокують ті самі ДТП.

Нагадаємо основні правила, що стосуються пішоходів – продовження в каруселі.

  1. Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку. По краю проїзної частини вони можуть пересуватись тільки  в один ряд за неможливості рухатись узбіччям назустріч руху ТЗ і не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
  2. Пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лі­ніях тротуарів або узбіч, керуватись сигналами регулювальника або світлофора.
  3. За відсутності переходу/перехрестя, якщо дорога має не більше трьох смуг руху в обох напрямків, дозволяється переходити її під прямим кутом до краю проїзної частини в місцях, де дорогу добре видно в обидва боки, і лише після того, як пішохід упевниться у відсутності небезпеки.
  4. Неможна затримуватись, зупинятись на проїзній частині, раптово виходити або вибігати на неї, переходити дорогу поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг в обох напрямках.

Корисна порада від досвідчених водіїв:

В період ожеледиці варто утриматись від переходу дороги, якщо пішохід не впевнений, чи встигне подолати проїзну частину: у аварійній ситуації авто може не встигнути загальмувати; пішохід, поквапившись, може впасти і травмуватись на проїзній частині та ін.