Відмовила гальмівна система: що роботи?

Відмовила гальмівна система: що роботи?

Зазвичай такі сцени ми бачимо у кіно, а ось коли вони трапляються в реальності – всі розуміють, що до цього життя їх зовсім не готувало. Тож читаємо і запамʼятовуємо.

Крок №1 НЕ ПАНІКУВАТИ!

Увімкнути аварійну сигналізацію, щоб інші водії бачили, що з вашим авто щось не так. У плотному трафіку подавайте водіям звукові сигнали. При цьому треба прибрати ногу з педалі газу та уникати доріг на спуск, а обирати маршрут, який йде на підйом, так щоб авто самостійно втратило свою інерцію.

Крок №2 Намагатись реанімувати педаль гальма     

Гальмівна система у сучасних автомобілях двохконтурна, тобто коли не спрацювала одна сторона, інша могла просто ще не встигнути підключитись. Натисність до упору педаль гальма і почекайте. Якщо процес гальмування так і не розпочався, різко відпустіть та знову натисніть на педаль, повторіть цю маніпуляцію декілька разів (до 10, можливо буде достатньо і менше). Таким собі «накачуванням» ви відновите тиск у системі і запустите процес гальмування.

Крок №3 Гальмування двигуном

Якщо гальма відмовили повністю, то, переходимо до цього методу, який виконується шляхом поступового зниження передачі (аа відповідно і швидкості) з повною зупинкою за допомогою ручного гальма.

Педаль зчеплення при перемиканні відпускаємо швидко.  Перемикаємо передачу на понижену в той момент, коли обороти двигуна тільки починають знижуватись. Повну зупинку автомобіля виконуємо стоянковим гальмом (ручником). Треба памʼятати, що ручник не варто використовувати на швидкості, більшій за 50 км/год, адже авто може занести і є ризик взагалі втратити контроль над управлінням. Зауважимо, що ручне гальмо треба піднімати максимально плавно без різкого затягування на повну для того, щоб уникнути блокування коліс і перегріву колодок.

На авто з автоматичною КП необхідно вимкнути двигун, але – увага – повернути ключ запалення не до кінця (ключ до упору відключить рульову систему). Якщо на авто є режим ручного перемикання передач, необхідно увімкнути його і описаним вище методом гальмувати. Якщо немає, просто перевести кулісу в режим «паркінг», двигун при цьому може зазнати шкоди, але в даній ситуації це вже не так важливо.

Бережіть себе і вчасно проводьте технічний огляд своєму автомобілю, щоб не втратити у таку неприємну ситуацію.